Turist olarak ziyaret edecek veya öğrenci olarak yaşamınıza devam edecek kişilerin aklındaki sorulardan biriside ; “Toronto soğuk mudur ?” sorusudur.

Toronto iklimine ait bilgilerin bir kısmı aşağıda yer almaktadır.

Toronto Soğuk Mudur ?

İklim:
Toronto’nun iklimi Ontario Gölü sayesinde ılıktır ve iklimi Kanada’nın en ılıman iklimlerindedir. Kış aylarında Toronto’da Kanada’nın bir çok şehrinden daha az kar yağar ve kışlar diğer şehirlere oranla daha ılık geçer. Kış mevsiminde gündüz yüksek derece ortalaması donmanın bir kaç derece altındadır.Garipbir durumdur ki, kış aylarında Toronto’da güneşli günler daha soğuk günlerdir ilk öğrendiğimde bende şaşırmıştım. Ortalama bir kar yağışı genel olarak 12 cm’yi 5 inches aşmaz.

Yaz mevsimi yüksek dereceleri tipik olarak 25-30 C 77-86 F arasındadır fakat yine de 32C 90F dereceye ve bazende daha fazla yükselmeside görülebilir. “Sıcak Hava Dalgalarınelde bir kaç günden daha fazla etkisini göstermez ve bir çok kez yüksek nem oranı ile pus dumanlı sis ile birlikte olur.

Toronto, diğer Kanada şehirlerinden farklı olarak 4 fark edilebilen mevsim yaşar.4 mevsimi yaşayan kentlerden bir tanesidir

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir