İsmini sıkça duymamıza karşın bazen Toronto’nun hangi ülkede olduğunu unutabiliyoruz.

Doğal yaşamla,şehir yaşamın birleştiği Toronto, Kanada’nın en büyük ve kalabalık şehirlerinden birisidir. Hatta bir benzetme yapmak gerekirse Kanada’nın İstanbul’u örneğini verebiliriz.

Toronto Hangi Ülkede

Farklı kültürlerin buluştuğu Toronto , 5 Milyon nüfusa sahip. Farklı kültürleri bir arada yaşamak isteyenlerin şehridir. Toronto’nun dünya üzerindeki en güvenli şehirlerden birisi olması , bir başka tercih sebebidir.

Şehir üzerinden her yere gidebilirsiniz. Evet , her yere ! 4 hava limanı olan şehirde , sayısız uçuş vardır. Tren garları ve metro merkezlerinden bahsetmeye bile gerek yok.

Şehir içi ulaşımın , büyük kısmının yer altından geçtiğini hatırlatmakta fayda var. Alışveriş merkezleri , sanat galerileri ve tarihi bölgelerle turistlerin sıkça ziyaret ettiği şehirlerden birisidir.

Kanada , Toronto hakkında bilgi almak istiyorsanız , merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız.

Saat Farkı: 7 saat geri
Türkiye’den ulaşım: KLM, British, Lufthansa, vb ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşılabilir. THY, Delta, vb ile Amerika aktarmalı olarak da ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 12 saat
Şehir içi ulaşım: Metro (4 hat), Tramvay, Otobüs, Taksi
En iyi Sezonları: Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül
Nüfus: 2,503,281
İklim:
Nemli karasal iklim hakimdir. Kışlar soğuk fakat kuru, Yazlar sıcak ve nemli. Kanada’nın geneline göre iklimi ılıman sayılır. Bunun en önemli sebepleri, ülkenin güneyinde yer alması ve Ontario gölü yakınlığıdır.
Ekonomi:
Finans, Bankacılık, Medya, Basın-Yayın, 
Görülmesi Gereken Yerler:
Rogers Centre (stadyum) – Toronto Island Park – Harbourfront Centre (şehir merkezi) – Casa Loma (kale) – High Park – CN Tower (kule) – Yonge-Dundas Square (meydan) – Kensington Market – Centre Island (ada) – Chinatown (Çin mahallesi) – Old City Hall (tarihi idare binası) – New City Hall (şehir idare binası) – Ontario gölü – Little India (Hint mahallesi) – Ontario Place (eğlence merkezi) – Centreville Amusement Park (eğlence parkı) – Yorkville (eski bohem mahalle) 
Müzeleri:
Bata Shoe Museum (ayakkabı müzesi) – George R. Gardiner Museum of Ceramic Art (seramik müzesi) – Royal Ontario Museum (tarihsel müze) – Bay of Spirits Gallery (el sanatları müzesi) – McMichael Canadian Art Collection (sanat müzesi) – Art Gallery of Ontario (sanat müzesi) – Ontario Science Centre (bilim müzesi) – Textile Museum of Canada (Tekstil müzesi) – Toronto Aerospace Museum (uzay müzesi) – Museum of Contemporary Canadian Art (modern sanat müzesi) 
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir