Kanada üniversiteleri ekonomik eğitim fırsatları ve öğrencilere sağlamış olduğu uygun eğitim programları sayesinde öğrencilerin ilgi odağı olmuştur. En İyi İlk 500 üniversite arasında birçok Kanada üniversitesine denk gelmemiz mümkündür.

Kanada üniversite kabul şartları seçeceğiniz okul ve bölümü göre değişiklik göstermektedir. Kanada eğitim sisteminde herhangi bir sınav sonucunda yerleşim yapılmaz. Bunun yerine öğrencilerin geçmişteki adımlarına bakılarak adımlar gerçekleştirilmiştir.

Kanada Üniversiteleri Kabul Şartları Nedir ?

Kanada üniversiteleri için kabul şartları çok zor olmamakla beraber, hayallerinizdeki eğitime ilk adımı bugün atabilirsiniz.

Öğrencilerin hayallerinden birisi olan Kanada üniversiteleri, YGS-LYS gibi bir sınavla alım yapmamaktadır. Öğrencilerin akademik ve sosyal yaşamdaki başarıları dikkate alınmaktadır.

Not ortalamaları, sınav puanları, katılım sağlanan sosyal aktivite ve gönüllü olarak görev alınan yardım/etkinlikler özellikle incelenmektedir.

Kanada’da iki farklı dil anadil olarak kabul görmektedir. İngilizce veya Fransızca bilgisi aranılan şartlar arasındadır. Diller için girilen akademik sınavlardan (IELTS,TOEFL gibi) istenilen puan; Okuyacağınız üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Bunun ilgili olarak lütfen iletişime geçin.

 Kanada üniversiteleri kabul şartları  hakkında bilgi almak için; 0 (212) 252 90 35 veya 0 (212) 252 90 36 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir